top of page
חיפוש

עיצוב בית פרטי מודרני - לא תאמינו כמה זה קל!

בתחילתה של המאה ה-20 ועד ימינו, מופיע יותר ויותר סגנון עיצוב חדש עבור בתים - עיצוב בית פרטי מודרני. משמעות המילה מודרני היא "חדיש" - מתקדם, הכי חדש. הסגנון המודרני מאופיין בקווים נקיים ושואף לכמות מינימלית של דקור עיצובי ומתמקדת בעיקר בריהוט פונקציונלי. עם הפשטות של הסגנון העיצובי המודרני הוא משדר אלגנטיות ונותן תחושה מרחבית גדולה יותר.


רוב המבנים החדשים שנבנים כיום בישראל בנויים על פי הסגנון העיצובי החדש. לא רק מבנים נבנים בסטייל המודרני אלא גם מוצרים שונים כמו מכשירים סלולרים וכלי תחבורה מכל סוג שהוא. כל אלו עונים על הקריטריונים של סגנון מודרני וסטייל חדשני. המעבר לעיצוב בסגנון המודרני הביא לפיתוח טכנולוגיות חדשות.

איך הפך עיצוב בית פרטי מודרני לפופולרי ביותר?

בשנים האחרונות בזכות הפופולריות שלו, עיצוב בית פרטי מודרני הפך לפשוט ונגיש ביותר מבין סגנונות עיצוב אחרים. הוא זוכה ליותר ויותר הצלחה וממשיך לצבור תאוצה. אבל איך הוא זכה לכזו הצלחה? אחת מהסיבות שיותר אנשים בוחרים בעיצוב מודרני הוא עצם היותו עיצוב נגיש - יותר ויותר מוצרים בשוק מעוצבים לפי סגנון זה. לכן אם נקבע החלטה לעצב את הבית בעיצוב מודרני נשמח לגלות כי החנויות מציעות מוצרי טקסטיל, רהיטים ומוצרי חשמל בעיקר בעיצוב מודרני חדשני. כך למשל יהיה קל יותר למצוא כורסא מתאימה לסגנון העיצובי.


הסגנון המודרני שומר על מראה חלק, שקוף, מבריק ונותן תחושה של חדש ונקי. ככה גם קל יותר לשמור על ניקיון הבית בזכות הסטייל הנקי והמבריק. בנוסף, העיצוב החדשני לא מרבה בקישוטים ואלמנטים דקורטיביים שדורשים השקעה, שימור, מאמץ וטיפוח. לפעמים מספיק השימוש בבדי ריפוד איכותיים למהפך בעיצוב הבית.


עיצוב בית פרטי מודרני נותן גם מענה טכנולוגי חדיש. אולם אפשר לבנות מערכת בית חכם גם בבתים ישנים יותר או כאלו שפשוט בסגנון אחר אך מובן שסגנון מודרני יהיה המתאים ביותר לטכנולוגיות חדשות מכיוון שאחד משלים את השני. עיצוב בית מודרני מינימלי, לעומת שאר העיצובים לא דורש הרבה, בסה"כ את הדברים השימושיים, הפונקציונלים והעיקרים בלי כל מיני חפצים שונים שאינם שימושיים ולא נותנים מענה ממשי. דבר שיכול אפילו לחסוך כסף מכיוון שלא תצטרכו לבזבז כמה מאות אם לא אלפי שקלים רק על חפצים עיצוביים ללא פרקטיקה ממשית. כל אלו הופכים את הסגנון המודרני לנגיש ובסופו של דבר למוכר והנמכר ביותר.


השלב החשוב של עיצוב בית פרטי מודרני

שלב התכנון , שלב הבנייה ,שלב הצביעה ושלב הריהוט - כל אלו שלבים חשובים ובלתי נפרדים מעיצוב הבית. אבל השלב החשוב ביותר הוא השלב הסופי. השלב שקובע את אווירת החדר, את אופי החלל ומשלים בעצם את כל מה שדרוש לחדר - דקורציה.


דקורציה היא קישוט עיצובי של חדר או חלל. עיצוב בית פרטי מודרני מאופיין במנימליזם אך עם זאת הנגיעות העדינות של האלמנטים הדקורטיבים הנכונים הופכים כל חדר לאישי יותר ומחזקים את תחושת הסגנון המודרני. מכיוון שהסגנון בנוי על מינימליסטיות צריך לדייק ולבחור את הפרטים המתאימים ביותר עבור החדר.


מה הם האלמנטים הכל כך חשובים האלה שהופכים את החדר לשלם? מה כל כך מחזק את האופי העיצובי של החלל? אלו הם סוגי אלמנטים של דקור שבלעדיהם החלל היה נראה ריק וחסר חיים.


לדוגמא: כריות - הן נותנות ייחודיות ואופי לרהיט פונקציונלי הכרחי בחדר המגורים ובנוסף גורמות לתחושה נינוחה ורכה, וילונות - משמשים גם קישוט אבל גם נותנים יותר אינטימיות לדיירי הבית ומוספים הרבה לחלל העיצובי וכך גם בזכות מבחר רחב של וילונות שונים הוילון מקבל יותר חשיבות בעיצוב החדר, שטיחים - מגדירים חללים ,מפרידים בין כפות הרגליים לרצפה הקרה ומכניסים צבע ונעימות לחלל, כיסוי מיטה, ציפוי כריות ומצעים, כל אלו קישוטים שלפעמים נראים מיותרים אך הם אלו שמאחדים את החדר ומדגישים את סגנון העיצוב הביתי - עיצוב בית פרטי מודרני.סגנונות עיצוב בית פרטי מודרני שונים

סגנונות העיצוב המודרניים כולם מתאפיינים באותם הדברים שצוינו קודם - חדשנות, קווים נקיים, מראה עתידני, בית חכם, מינימליזם. עם זאת, לעיצוב המודרני יש כמה כיוונים שונים והנה כמה דוגמאות:

  • עיצוב סקנדינבי - עיצוב בית פרטי מודרני בסגנון סקנדינבי מגיע מהחלק הצפוני והקר של העולם. מאופיין בצבעים בהירים, ריהוט מחומרים טבעיים יותר, כמו למשל עץ וצמר, שומר על מינימליזם אבל נותן גם תחושה נעימה ורכה.

  • מודרני עכשווי חדשני - מכיל את הצד הטכנולוגי. שימוש באלמנטים של זכוכית, מתכת ואלמנטים מטאלים. ניתן לפגוש סגנון עיצובי זה גם במשרדים חדשים.

  • מודרני "רגיל" - כשמתארים סגנון מודרני מתארים את הסגנון ה"רגיל". עיצוב הבית הפרטי המודרני מתאפיין בצבעים מונוכרומטים ומינימליזם קישוטי כשעיקר הדגש הוא על שימושיות החלל.

Comments


bottom of page