top of page

בדי וילונות

באולם התצוגה שלנו תוכלו להתרשם ממבחר בדי וילונות איכותיים. נשמח לסייע לבחור את המשקל המתאים ואת רמת השקיפות הנכונה.

הקולקציה המלאה מוצגת בבית ארמל.

מוזמנים לתאם פגישה >>

אנשים המתעניינים בקנייה או שכירה של נכס, יבדקו תמיד כמה פתחים וחלונות יש בו. האם זה מפתיע? האמת היא שלא ממש. החלונות הם אלו המאפשרים את תחלופת האוויר ובזכותם גם נכנס אור לחלל. ובכל זאת, במדינה שטופת שמש כמו ישראל, ישנו רצון וצורך לשלוט על כניסת האור לחלל בשעות היום. אז לא, אינכם צריכים בשום אופן לאטום את הבית עם סגירת התריסים והחלונות. מה אתם כן צריכים לעשות? להשוות בין סוגי בדי וילונות ולבחור את זה המתאים לכם ביותר! 

 

אז איך מחיצת הבד עשויה לתרום לאיכות חייכם? 

•    פתרון הצללה – אתם אולי לא יכולים לשלוט על שעות האור בכל יום, אך בהחלט יכולים למנוע את כניסתו לחלל שלכם. אתם מעוניינים להחשיך את חדרו של תינוקכם הישן בצוהריים? הווילונות מעניקים לכם שליטה מלאה על הארת והחשכת החדר.  
•    פרטיות מלאה – דרך החלון אתם יכולים להציץ החוצה ולשטוף את עיניכם. עם זאת, החלון מאפשר גם לאלו שבחוץ להציץ עליכם. הודות לווילונות, תוכלו לשמור על הפרטיות שכל כך חשובה לכם. 
•    עיצוב החדר – וכן, הווילונות תורמים גם לעיצוב החדר – הסלון, המטבח, חדר העבודה ואיך לא – חדר השינה. חלונות "ערומים" מווילונות לא רק שלא תורמים לחמימות, אלא גם עלולים ליצור אווירה קרירה. 

 

הבגד של החלונות – וילונות!

מאחר והווילון הוא ה"בגד" של החלונות שלכם, הרי שכדאי לבחור את זה המחמיא ביותר לחדר (כפי שאתם רוכשים את פריט הלבוש המחמיא
ביותר לכם!). איך עושים את זה? עם התחשבות ב-2 הפרמטרים הבאים: 
•    צבע הווילון – בכל הקשור לצבעי בדי וילונות – גם השמיים הם לא הגבול! ישנו מגוון אדיר של צבעים, כך שתוכלו להגשים כל חלום עיצובי שיש לכם. שימו לב כי אתם בוחרים בצבע וילון מחמיא לחדר – כזה שעשוי להשתלב עם הסגנון העיצובי הנוכח בו, צבעי הרהיטים (שידה, מיטה, מראה), צבע הקירות, החומר הדומיננטי בחדר (לדוגמא: עץ) וכיוצא בזה. צבעי וילונות ניטרליים שיכולים להשתלב כמעט בכל חדר: לבן ואפור בהיר. 
•    גודל הווילון – ישנם וילונות המכסים אך ורק את החלון. כלומר, הם נתפרים למידותיו המדויקות של החלון. עם זאת, מבחינה עיצובית נכון יותר לכסות חלק נרחב יותר מהקיר, באמצעות וילון המתחיל בתקרה ונופל עד הרצפה. התוצאה המתקבלת: יוקרתית, אלגנטית וחמימה. 

 
 
 
 
 

רמות השקיפות ועובי בדי וילונות – מה חשוב לדעת?

לרוב, כשניגשים לרכוש וילון, הנטייה היא לבצע השוואה בעיקר על בסיס הנראות. לא שנראות הווילונות לא חשובה (היא חשובה מאד!), אלא שראוי לבסס את בחירתכם על פרמטרים נוספים כדוגמת סוג הבד (סינתטי או טבעי), מרקם הבד, תוחלת החיים של הבד (עד כמה הוא איכותי) ורמות הספיגה שלו לכתמים. 

 

בכל הקשור לסוגי בדי וילונות, חשוב להתייחס בעיקר לרמת האטימות של הווילון: האם אתם מעוניינים בווילון אטום למחצה או בווילון אטום לחלוטין? 
•    וילון אטום למחצה/וילון שקוף – וילון שעשוי מבד "דק" יחסית, המעודד את כניסת האור לחלל. בנוסף, דרך וילונות מסוג זה תוכלו לראות את החוץ. הווילונות השקופים מומלצים מאד בסלון המרכזי של הבית ובחדרי ילדים, והם מאופיינים במראה "רך" ועדין יותר.
•    וילון אטום – וילונות אלו מיוצרים מבדים "אטומים" ועבים יותר, כך שהם מכסים את החלונות לחלוטין. כלומר, כניסת האור לחלל תתאפשר רק עם הזזה מוחלטת של הווילון לצד. וילונות אלו מומלצים בעיקר בחדרי שינה (הרי לא תרצו שהזריחה תעיר אתכם לפני השעון המעורר...).

 

"האם כדאי לשלב וילונות על כל החלונות בבית?"

התשובה לבטח לא תפתיע אתכם, והיא חיובית. חשוב לזכור כי תכליתם העיקרית של הווילונות היא להעניק לכם פרטיות ולאפשר לכם לשלוט על הארת/החשכת החדר. לכן, ראוי "להלביש" את כל החלונות בבית בווילונות איכותיים. חשוב לדעת: וילון שמתאים לסלון לא יתאים בהכרח לחדר השינה (וילון שקוף ווילון אטום, זוכרים?). לכן, לפני שאתם בוחרים בדי וילונות, חשוב שתאפיינו את הצורך והציפיות שלכם מכל וילון בהתאם לחדר בבית בו הוא עתיד להשתלב. 

 

"ניתן לכבס וילונות במכונת הכביסה?"

תחזוקת הווילונות רחוקה מלהיות השתעבדות מתישה, אך היא בהחלט מצריכה מכם לנקות אותם אחת לכמה חודשים. השאלה שרבים שואלים אותנו היא האם ניתן לכבס אותם במכונת הכביסה. התשובה כמובן אינה חד משמעית, משום שישנם המון בדי וילונות, כאשר כל בד מתנהג ומגיב בצורה אחרת. במעמד רכישת הווילונות, נמליץ לכם על אופי התחזוקה והניקיון המומלצים – מניקוי יבש ועד הכנסת הווילונות למכונת הכביסה. באופן כללי, וילונות מבדים סינתטיים אפשר לרוב לכבס במכונת הכביסה ללא בעיה. עם זאת, בדי וילונות טבעיים עלולים להתכווץ במכונה, כך שכדאי שלא להכניסם לתוכה.  

אנחנו ב"ארמל טקסטיל", מזמינים אתכם להגיע אל אולם התצוגה המפואר והעשיר שלנו! נשמח לעניין אתכם בסוגים שונים של בדי וילונות, תוך התחשבות מלאה בתקציב העומד לרשותכם, הסגנון העיצובי החביב עליכם והבדים המועדפים עליכם. לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו כעת במספר הטלפון – 03-6821012

bottom of page