top of page
חיפוש

ועכשיו, הבית שלכם: עיצוב פנים כפרי מודרנימשבר הקורונה אמנם לקח מכם הרבה, אך גם העניק לכם המון: זמן איכות עם בני המשפחה וזמן להשקיע בעיצוב המקום בו אתם נוטעים שורשים וצומחים כמשפחה – הבית שלכם. השהות הממושכת בבית שיקפה בפני רבים עד כמה משפיע עיצוב החלל על מצב הרוח, "האנרגיה" השוררת בו, הדינמיקה המשפחתית ואפילו על המוטיבציה. ואכן, ישראלים רבים בחרו לתעל את הימים הארוכים בבית לעשייה, עיצוב והתחדשות.


עיצוב פנים כפרי מודרני נהנה מאז ומתמיד מביקוש גבוה, אך בימים אלו, כשישנה כמיהה לשלווה ורוגע – חיצוניים ופנימיים, הביקוש הפך גבוה אפילו יותר. בשונה מעיצוב כפרי-קלאסי, העיצוב כפרי-מודרני נמצא על התפר שבין הכפרי-האותנטי ובין המודרני והמתקדם. השילוב בין שני העולמות לא יוצר התנגשות עיצובית, אלא להפך: השידוך בין סגנונות העיצוב השונים יוצר שלם מרשים ורלוונטי.


רגע לפני שגם אתם משקיעים את הזמן והכסף בעיצוב הבית, הכירו גם אתם את מאפייניו של עיצוב הפנים הכפרי, החומרים המזוהים עם הסגנון העיצובי ואילו פתרונות טקסטיל עשויים להתאים לכם.


עיצוב פנים כפרי מודרני – להכניס את הכפר אל הבית


רגע לפני שנצלול פנימה, נסביר בקצרה מהו עיצוב פנים. גם ברגע זה, הנראות, התחושות והאווירה בבית שלכם מוגדרים ע"י האלמנטים המעצבים אותו: מצבע הקירות והחיפויים שעליהם, דרך ריפוד הספה ועד האריחים שעל הרצפה. בפרויקט של עיצוב פנים, מתבצע תכנון מחדש של החלל – ברמה החזותית והפרקטית שלו, המתבסס על הצרכים והציפיות שלכם. תפקידו של מעצב הפנים אם כן, הוא לתרגם את משאלותיכם למציאות עיצובית-פרקטית שתחיו ותנשמו בתוך ארבעת הקירות שלכם.


את "ניחוח הכפר" הזכור לכם לטובה מהחופשות המפנקות שלכם – בארץ או בחו"ל, תוכלו להכניס אל תוך הבית שלכם עם עיצוב פנים כפרי מודרני! חשוב לציין כי עיצוב כפרי אינו מותנה בשום אופן באזור מגורים כפרי. גם אם אתם מתגוררים בעיר גדולה, רועשת ואינטנסיבית, תוכלו ליהנות מהטעם הכפרי בביתכם. מטרת העל של מעצב הפנים היא שעם פתיחת דלת הבית, תיכנסו אל עולם שיצרתם ושיצרו בעבורכם – כזה המעורר בכם רגשות נעימים וחמימים.עיצוב פנים כפרי מודרני נשען על מספר דברים עיקריים:

• יצירת אווירה חמימה, מחבקת ומרגיעה

• ביטוי רב לחומרי גלם טבעיים (מעובדים ולא מעובדים)

• חללים מרווחים המקדשים את המרחב

• יצירת/הדגשת פתחים שיאירו את החלל / התקנת גופי תאורה ליצירת חלל מואר


חומרים מובילים לעיצוב הכפרי המודרני


שלא כמו בסגנונות עיצוביים אחרים, העיצוב הכפרי שואב השראה מהטבע ומקדש את הטבעיות. זו הסיבה שסגנון עיצובי זה מזוהה בעיקר חומרים טבעיים: מעץ ועד אבן. איך תוכלו לשלב אותם בביתכם? לפניכם, מספר דוגמאות:

• ארונות מטבח מעץ

• "אי" מטבח מעץ / אבן טבעית

• חיפוי קיר בבריקים

• חיפוי קיר בלוחות עץ

• ריצוף פרקט טבעי

• דלת כניסה מעץ

• שולחן סלוני / פינת אוכל מעץ מלא ועוד...


"אילו פתרונות טקסטיל מתאימים לעיצוב כפרי מודרני?"


הבית שלכם מגודר ע"י עיצובו, זוכרים? מסיבה זו, בפרויקט של עיצוב פנים כפרי מודרני, יש להעניק חשיבות גם לטקסטיל: לריפוד הסלון והכורסאות, לווילונות בחדרים, לכריות הנוי ולשטיחים. שימו לב כי הטקסטיל צריך להיכלל באסטרטגית העיצוב שלכם כבר בראשית הדרך. בחירות נכונות המתקבלות בזמן הנכון, מבטיחות הרמוניה עיצובית.


באשר לסוג הטקסטיל: מנעד האפשרויות הפתוח בפניכם, אדיר.

"טעם הכפר" יודגש עם היצמדות לדברים הבאים:

• עיטורים וטקסטורות. לדוגמא: על ריפוד הסלון או הכורסא

• יצירת מראה מעט "מחוספס". לדוגמא: עם שטיח יוטה באריגת צמות

• צבעי אדמה חמים / צבעים בהירים יותר כדוגמת ב'ז או שמנתרגע לפני שיוצאים לדרך: 3 דברים חשובים על פרויקט העיצוב


עיצוב פנים כפרי מודרני הוא סוג של פרויקט (ואם לדייק: פרויקט גדול). ההיערכות והבדיקות המקדימות שתבצעו, ישפיעו באופן ישיר על התוצאה הסופית, אך גם על חווית העיצוב שלכם. לפניכם, שלושה דברים שחשוב להבטיח לפני היציאה לדרך:

הגדירו תקציב לפרויקט – בית ניתן לעצב באלפי שקלים ובעשרות אלפי שקלים. כמה אתם תרצו להשקיע בפרויקט העיצוב הנוכחי שלכם? התקציב חיוני לכם, אך גם חשוב למעצב, שכן לפיו הוא יציע לכם פתרונות הרלוונטיים לסכום הכסף העומד לרשותכם. חשוב להדגיש כי ניתן להגשים חלומות עיצוביים גם עם תקציבים צנועים יחסית. לדוגמא: יצירת ניחוח כפרי באמצעות פרקט למינציה שזול יותר מפרקט טבעי.

תיאום ציפיות מלא עם מעצב הפנים – ישנם מעצבי פנים הדוגלים בגישה של "פרויקט משותף", לצד אלו הדורשים מהלקוח יד חופשית ("עיצוב הוא אומנות, ובאומנות צריך חופש"). ההמלצה כמובן היא לעבוד עם מעצב שקשוב לבקשותיכם, מכיל אותן ויודע לעבד אותן לכדי עיצוב מרהיב שתואם לצרכים ולציפיות שלכם.

העיצוב החשוב, אך הפרקטיות לא פחות – חשוב מאד שעיצוב הפנים יגע גם בנישת הפרקטיות. לדוגמא: עמידות החומרים והתאמתם לאורח החיים והרכב המשפחה (ילדים/נכדים), הריפוד בסלון – סופג או דוחה כתמים? רהיטים חדשים – נחוצים או יוצרים גודש בחלל? האם הטקסטיל בחצר מותאם לתנאי חוץ וכן הלאה...


Comentários


bottom of page